Důvody proč přijet a studovat

 

Dlouhá tradice kvalitního vzdělávání

Kvalitní vzdělání a výzkum, zejména ve vědách, strojírenství a lékařství, má v České republice dlouholetou tradici. Univerzita Karlova v Praze byla založena v roce 1348 a je tak nejstarší univerzitou ve střední Evropě. Zajištění kvality různých aktivit vysokoškolských institucí patří k hlavním prioritám Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.


Různorodá nabídka studijních programů

České vysoké školy nabízejí dlouho trvající dobrou pověst, unikátní koncepci a zajímavé specializace. Studenti mohou přijíždět na krátkou studijní návštěvu nebo vykonat celé své studium v celé řadě tradičních i nově vznikajících disciplín. Vysoké školy a jejich rozmístění si můžete prohlédnout v našem portálu i na této interaktivní mapě.


Nabídka pro zahraniční studenty

Více než 44 000 zahraničních studentů studuje na českých vysokých školách a jejich zájem roste se zvyšující se nabídkou studijních programů v cizím jazyce (zejména v angličtině). České univerzity se stále více podílejí na širokém spektru aktivit a programů mezinárodní spolupráce, které probíhají v Evropské unii a dalších zemích.


Bezpečná destinace v srdci Evropy

Studium v České republice znamená studovat uprostřed Evropy a dává vám skvělou příležitost cestovat po celém kontinentu a poznávat země a místa, která byste jinak možná ani neměli příležitost navštívit.

Podle Globálního mírového indexu 2019 je Česká republika 10. nejbezpečnější zemí světa.

 


Bohatá kultura a fascinující historie

Díky své geografické poloze se Česká republika nachází na křižovatce mnoha kultur. Kultura národa byla historicky tvořena především slovanskými, německými (rakouskými) a židovskými vlivy, což vedlo k bohatému středoevropskému kulturnímu dědictví a životnímu stylu. Česká republika vás tedy zaručeně při vašem studiu zaujme svou kulturou i historií!


Nízké životní náklady

Náklady na život v České republice nejsou tak vysoké jako třeba v západní Evropě a život je tudíž cenově dostupnější.