Informace pro nově příchozí

Začít nový život v nové zemi není vždy jednoduché. Připrav se na své první kroky v České republice, máme pro tebe pár užitečných informací!


Integrační kurzy

Příslušníci států mimo Evropskou unii, kteří se přestěhovali do České republiky a plánují tu zůstat delší dobu, se mohou zúčastnit integračních kurzů. Tyto kurzy jsou zdarma a nabízejí řadu praktických informací o české společnosti. Kurzy jsou vedeny v češtině, s profesionálními překladateli do angličtiny, ruštiny, ukrajinštiny, francouzštiny, vietnamštiny, mongolštiny a arabštiny.

EXPAT CENTRA

Expat centra poskytují bezplatné individuální konzultace ohledně pobytu v České republice (studium, podnikání, práce), asistenci a doprovod na instituce, tlumočení, networkingové akce (informační semináře a volnočasové aktivity) atd.

ORGANIZACE POMÁHAJÍCÍ CIZINCŮM

Přehled organizací pomáhajících cizincům najdeš zde

Studentská síť Erasmus

Studentská síť Erasmus Česká republika (ESN CZ) je neziskovou studentskou organizací zastupující místní ESN sekce na národní úrovni. ESN podporuje studentskou mobilitu v rámci principu "studenti pomáhají studentům". ESN CZ zastupuje zahraniční studenty, čili poskytuje příležitosti pro kulturní porozumění a sebe-rozvoj.  

Další informace

Web Ministerstva vnitra nabízí několik užitečných publikací týkajících se administrativních úkonů souvisejících s pobytem cizince, nahlášením bydliště studenta nebo například komunikační karty pro zahraniční pacienty.