Co studovat

Máš hned několik možností, jak začít studovat v Česku. Můžeš přijet na letní školu, jedno- nebo dvousemestrální výměnný pobyt, nebo absolvovat celý studijní program. Podívej se na přehled možností a získej více informací o typu vzdělání, který tě zajímá. 


1) diplomové Studijní programy   

Chceš získat vysokoškolský titul v České republice? Vysoké školy nabízejí akreditované studijní programy ve třech stupních - bakalářské, magisterské a doktorské, a vedle toho i celoživotní vzdělávací kurzy. Vyhledej si na našem portálu dostupné studijní programy v Česku podle oboru. 

České univerzity jsou také zapojeny do několika společných programů Erasmus Mundus Joint Master Degrees (EMJMD). Jedná se o excelentní programy, které společně nabízejí mezinárodní konsorcia vysokých škol. V rámci programu EMJMD můžeš na takový mezinárodní magisterský studijní program získat i stipendium v plné výši. 

2) KRÁTKODOBÉ studijní programy

Chceš přijet do Česka na kratší studijní pobyt? Můžeš zkusit studijní pobyt v rámci programu Erasmus+.

Existují i další výměnné studijní programy, jako je středoevropský výměnný program CEEPUS, program AKTION, grantové programy v rámci Mezinárodního visegradského fondu nebo Fulbrightova stipendia. Prohlédni si různé typy výměnných programů a související stipendia. 

3) MBA programy

Několik veřejných a soukromých vysokých škol nabízí programy zakončené titulem Master of Business Administration (MBA). Mimo univerzit nabízejí MBA programy také další vzdělávací instituce. Užitečné webové stránky, na kterých můžeš hledat další kurzy MBA v Česku, jsou MBAStudies.com nebo FindMBA. V případě dotazů se můžete obrátit na Českou asociaci MBA škol, která si klade za cíl kontrolovat a zlepšovat vzdělávací systém MBA v České republice.

4) kurzy češtiny a přípravné programy

Vysoké školy nabízejí mezinárodním studentům kurzy českého jazyka různé délky, úrovně a intenzity. Můžeš také zvážit přípravné programy, které ti pomohou zlepšit tvé akademické a jazykové dovednosti a zároveň se seznámit s novou kulturou a prostředím.

Vyhledej si jazykový kurz nebo přípravný program v našem portálu nebo si přečti více zde.

5) Letní a zimní školy

Využij nabídky letních nebo zimních škol nabízených českými univerzitami! Například Letní školy slovanských studií jsou ideální pro zájemce z celého světa, kteří se chtějí zdokonalit v českém jazyce, poznat českou kulturu a bohatou historii a objevovat krásnou českou krajinu.

ZJISTI VÍCE

Český vysokoškolský systém