Proč je Česká republika #smartchoice?

Přemýšlíš o studiu v zahraničí? V České republice najdeš vše na jednom místě. Kvalitní vzdělání, skvělý výběr studijních příležitostí a cenově dostupný život v krásné a bezpečné zemi. Navíc je to ideální místo pro cestování po Evropě. Studuj. Cestuj. Pracuj. Žij! 


Kvalitní vzdělání a dostupné životní náklady 

Dopřej si to nejlepší, aniž bys utratil všechny své úspory. V České republice najdeš nejlépe hodnocené univerzity ve střední Evropě a cenově dostupný studentský život. 17 univerzit je zařazeno v žebříčku QS EECA University Rankings 2022 v TOP 300. Průměrná cena za ubytování na koleji je 190 EUR měsíčně a oběd ve studentské menze stojí kolem 4 EUR. 

ZE VŠECH VYSOKOŠKOLSKÝCH STUDENTŮ JE 18 % ZAHRANIČNÍCH

Přidej se ke komunitě mezinárodních studentů v České republice! V současné době studuje na českých vysokých školách 304 000 studentů, z toho 54 000 zahraničních studentů v celých studijních programech a 15 000 v krátkodobých programech. Můžeš se také stát ambasadorem STUDY IN, sdílet svůj příběh s ostatními a získat profesionální zkušenosti na sociálních sítích. 

Možnost práce během studia 

Hodně studentů během studia pracuje na zkrácený úvazek. Jako student nepotřebuješ pracovní povolení, práce by však neměla ovlivnit tvé studijní výsledky a studium musí zůstat hlavním důvodem tvého pobytu v České republice. Po ukončení studia můžeš zůstat až 9 měsíců a najít si práci nebo začít podnikat. 

ZAVEDENÝ NÁRODNÍ PROGRAM pro mezinárodní absolventy

97 % zahraničních absolventů doporučuje studium v České republice. Můžete se zapojit do programu Czechia Alumni a zůstat s Českou republikou v kontaktu, sdílet svůj příběh nebo se účastnit našich akcí pro absolventy po celém světě.

Přes 1 000 programů v angličtině 

Podívej se na náš portál STUDY IN a vyber si z více než 1 000 studijních programů v angličtině. 94 % školného se pohybuje od 0 - 6 000 EUR/rok. Můžeš také přijet na letní školu, zúčastnit se krátkodobého či výměnného programu nebo se připravit na studium v češtině díky přípravnému jazykovému kurzu. Studium v českém jazyce je na veřejných a státních vysokých školách bezplatné. 

Výhodná poloha uprostřed Evropy 

Studovat v České republice znamená žít uprostřed Evropy, a to ti dává velkou šanci procestovat celý kontinent. Stojí za to prozkoumat i samotnou zemi – malebná města, historická místa, bohatý kulturní život a nádherná příroda všude kolem – to vše snadno dostupné veřejnou dopravou. 

top 10 nejbezpečnějších zemí na světě 

Buď v bezpečí během svého studia v zahraničí! Česká republika se pravidelně umisťuje mezi TOP 15 nejbezpečnějšími zeměmi světa.