Proč je Česká republika #smartchoice?

Přemýšlíš o studiu v zahraničí? V České republice najdeš vše na jednom místě. Kvalitní vzdělání, skvělý výběr studijních příležitostí a cenově dostupný život v krásné a bezpečné zemi. Navíc je to ideální místo pro cestování po Evropě. Studuj. Cestuj. Pracuj. Žij! 


Kvalitní vzdělání a dostupné životní náklady 

Dopřej si to nejlepší, aniž bys utratil všechny své úspory! V České republice najdeš nejlépe hodnocené univerzity ve střední Evropě a cenově dostupný studentský život. 16 univerzit je zařazeno v žebříčku QS EECA University Rankings 2022 v TOP 300. Průměrná cena za ubytování na koleji je 190 EUR měsíčně a oběd ve studentské menze stojí kolem 2,5 EUR. 

Přes 1 000 programů v angličtině 

Podívej se na náš portál STUDY IN a vyber si z více než 1 000 studijních programů v angličtině. 94 % školného se pohybuje od 0 - 6 000 EUR/rok. Můžeš také přijet na letní školu, zúčastnit se krátkodobého či výměnného programu nebo se připravit na studium v češtině díky přípravnému jazykovému kurzu. Studium v českém jazyce je na veřejných a státních vysokých školách bezplatné. 

17 % mezinárodních studentů v České republice 

Přidej se ke komunitě mezinárodních studentů v České republice! V současné době studuje na českých vysokých školách téměř 300 000 studentů, z toho 50 000 mezinárodních studentů v celých studijních programech a 10 000 v krátkodobých programech. Můžeš se také stát ambasadorem STUDY IN, sdílet svůj příběh s ostatními a získat profesionální zkušenosti na sociálních sítích. 

Možnost práce během studia 

Hodně studentů během studia pracuje na zkrácený úvazek. Jako student nepotřebuješ pracovní povolení, práce by však neměla ovlivnit tvé studijní výsledky a studium musí zůstat hlavním důvodem tvého pobytu v České republice. Po ukončení studia můžeš zůstat až 9 měsíců a najít si práci nebo začít podnikat. 

Kariéra ve výzkumu a inovacích 

Rozšiř si obzory – studuj v České republice a nastartuj kariéru ve výzkumu a inovacích. Veřejné vysoké školy jsou důležitou součástí infrastruktury výzkumu a vývoje. Aktivní jsou zejména v tzv. STEMM disciplínách (včetně vědy, techniky, inženýrství, matematiky a medicíny). 8 evropských center excelence v zemi se zaměřuje na mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji a 40 regionálních R&D center provádí aplikovaný výzkum ve spolupráci s průmyslem. 

Výhodná poloha uprostřed Evropy 

Studovat v České republice znamená žít uprostřed Evropy, a to ti dává velkou šanci procestovat celý kontinent. Stojí za to prozkoumat i samotnou zemi – malebná města, historická místa, bohatý kulturní život a nádherná příroda všude kolem – to vše snadno dostupné veřejnou dopravou. 

Jedna z nejbezpečnějších zemí na světě 

Buď v bezpečí během svého studia v zahraničí! Česká republika se pravidelně umisťuje mezi TOP 10 nejbezpečnějšími zeměmi světa.