Důvody proč přijet a studovat

ŠIROKÁ NABÍDKA STUDIJNÍCH PROGRAMŮ

České vysoké školy nabízejí dlouho trvající dobrou pověst, unikátní koncepci a zajímavé specializace. Studenti mohou přijíždět na krátkou studijní návštěvu nebo vykonat celé své studium v celé řadě tradičních i nově vznikajících disciplín. Zajištění kvality různých činností vysokých škol patří mezi hlavní priority Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

SKVĚLÉ MÍSTO PRO ŽIVOT

Více než 50 000 zahraničních studentů studuje na českých vysokých školách a jejich zájem roste se zvyšující se nabídkou studijních programů v cizím jazyce (zejména v angličtině). 

ŠPIČKOVÉ VZDĚLÁNÍ A VÝZKUM

České univerzity se stále více podílejí na širokém spektru aktivit a programů mezinárodní spolupráce, které probíhají v Evropské unii a dalších zemích. Kvalitní vzdělání a výzkum, zejména v oblasti vědy, techniky a medicíny, má v České republice dlouhou tradici.

POPULÁRNÍ DESTINACE PRO MEZINÁRODNÍ STUDENTY

Skvělé podmínky a mnoho benefitů pro zahraniční studenty.

SRDCE EVROPY

Studium v České republice znamená studovat uprostřed Evropy a dává vám skvělou příležitost cestovat po celém kontinentu a poznávat země a místa, která byste jinak možná ani neměli příležitost navštívit.

DLOUHOLETÁ TRADICE A Bohatá kultura

Díky své geografické poloze se Česká republika nachází na křižovatce mnoha kultur. Kultura národa byla historicky tvořena především slovanskými, německými (rakouskými) a židovskými vlivy, což vedlo k bohatému středoevropskému kulturnímu dědictví a životnímu stylu. Česká republika vás tedy zaručeně při vašem studiu zaujme svou kulturou i historií!

NÍZKÉ ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Náklady na život v České republice nejsou tak vysoké jako třeba v západní Evropě a život je tudíž cenově dostupnější.