Zdroj: Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Uznávání studia

Studovali jste nebo získali vysvědčení v zahraničí? Rádi byste pokračovali ve studiích v České republice? Pro ověření rovnosti vašeho získaného vzdělání se studijním programem v České republice je nutné získat oficiální dokument. Uznání dokončeného vzdělání se liší v závislosti na úrovni vzdělání, kterou si potřebujete nechat uznat.  


Proces uznávání základního, středního a vyššího (nikoliv univerzitního) vzdělání se nazývá „nostrifikace“. Dokumentace k zakončení základního, středního nebo vyššího vzdělání se nazývá „vysvědčení“.

--> Jak postupovat? 

Proces uznávání univerzitního vzdělání se nazývá „uznání zahraničního vyššího vzdělání a kvalifikace v České republice“. Dokumentace k zakončení univerzitního vzdělání se nazývá „diplom“.

--> Jak postupovat?

Detailní informace o procesu uznávání jsou také dostupné na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Více se můžete dozvědět také v brožuře „Uznávání zahraničního vzdělání a kvalifikace v České republice“, která je komplexním průvodcem o procesu uznávání zahraničního vzdělání a/ nebo kvalifikace. Pro případ dalších otázek v této brožuře naleznete příslušné kontakty. Pro další rady a pomoc se můžete obrátit na Národní akademické informační centrum pro uznávání, které pracuje pod Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. 

Seznam českých vysokých škol a jejich akreditovaných studijních programů naleznete na webových stránkách Ministerstva školství České republiky - https://regvssp.msmt.cz/registrvssp/.