Kdo jsme?

Study in Czechia je tvým oficiálním zdrojem informací při výběru vysoké školy a studijního programu v Česku. Jsme součástí Domu zahraniční spolupráce (DZS), který je českou národní agenturou pro mezinárodní vzdělávání a výzkum zřízenou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Jsme tu, abychom pomohli zahraničním studentům na začátku jejich cesty na vysokou školu. Náš web informuje o vysokoškolském systému, možnostech studia a studentském životě v Česku. Zahraniční studenti nás mohou kontaktovat také prostřednictvím sociálních sítí nebo se na nás obracet se svými dotazy. Budujeme komunitu zahraničních studentů v Česku a sdílíme jejich zkušenosti. Účastníme se mezinárodních studentských veletrhů a virtuálních akcí a pořádáme webináře, meetingy nebo live sessions.
 
Absolventy českých vysokých škol zveme k zapojení do programu Czechia Alumni. Jeho členové se mohou účastnit našich absolventských a networkingových akcí, jsou informováni o českém trhu práce, mohou inspirovat ostatní svými příběhy nebo se přihlásit k odběru pravidelného newsletteru.

Podporujeme české vysoké školy v jejich mezinárodních aktivitách a pořádáme pro ně networkingové akce, aby mohly navazovat mezinárodních partnerství nebo se setkat s potenciálními studenty. Naše DZS academy pomáhá rozvíjet odborné kompetence pracovníků vysokých škol.
 
Spolupracujeme s dalšími institucemi, které nám pomáhají propagovat české vysoké školství, např. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Ministerstvo vnitra České republiky, Česká centra, CzechTrade, czech.global, Czexpats In Science nebo Erasmus Student Network Czech Republic.